Zużyte telewizory

Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym odnośnie punktu napraw telewizorów określa, że punkt ten powinien przyjąć stare urządzenie jako elektrośmieci podlegające recyklingowi. Szczególnie wtedy, gdy okaże się, że koszt serwisu jest wyższy niż cena zakupu nowego urządzenia.Takie samo postępowanie z elektrośmieciami telewizorów następuje,…

Takie samo postępowanie z elektrośmieciami telewizorów następuje, jeżeli okaże się, że ich naprawa jest niemożliwa. Odmowa przyjęcia zużytego sprzętu jest możliwa, jeżeli stwarza ono zagrożenie dla zdrowia lub życia pracowników danej firmy.

Zbieraniem starych elektrośmieci w postaci telewizorów muszą zajmować się także skupy złomu. W celu złomowania elektrośmieci, należy zdać je w odpowiednim punkcie utylizacji odpadów w celu recyklingu komponentów elektrycznych i elektronicznych. Postępowanie z elektrośmieciami określają lokalne przepisy dotyczące utylizacji odpadów. Skupy złomu, jak i przedsiębiorcy przyjmujący elektrośmieci muszą wpisać się do rejestru Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Galeria

Zaś osoby dostarczające w takie miejsca stare lodówki, czy pralki muszą wiedzieć, że sprzęt taki musi być kompletny. Za demontowanie takich urządzeń poza wyspecjalizowanymi zakładami przetwarzania grozi wysoka kara pieniężna. Zapewniając prawidłowe złomowanie elektrośmieci, każdy z nas przyczynia się do ograniczenia ryzyka wystąpienia negatywnego wpływu na środowisko i zdrowie ludzi.

Latest Comments
  1. Student |
  2. Jan |
  3. Milena |
  4. Kinga |
  5. Maciej |

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres