Zużyte telewizory

31 sty 2013

Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym odnośnie punktu napraw telewizorów określa, że punkt ten powinien przyjąć stare urządzenie jako elektrośmieci podlegające recyklingowi. Szczególnie wtedy, gdy okaże się, że koszt serwisu jest wyższy niż cena zakupu nowego urządzenia.Takie samo postępowanie z elektrośmieciami telewizorów…

Takie samo postępowanie z elektrośmieciami telewizorów następuje, jeżeli okaże się, że ich naprawa jest niemożliwa. Odmowa przyjęcia zużytego sprzętu jest możliwa, jeżeli stwarza ono zagrożenie dla zdrowia lub życia pracowników danej firmy.

Zbieraniem starych elektrośmieci w postaci telewizorów muszą zajmować się także skupy złomu. W celu złomowania elektrośmieci, należy zdać je w odpowiednim punkcie utylizacji odpadów w celu recyklingu komponentów elektrycznych i elektronicznych. Postępowanie z elektrośmieciami określają lokalne przepisy dotyczące utylizacji odpadów. Skupy złomu, jak i przedsiębiorcy przyjmujący elektrośmieci muszą wpisać się do rejestru Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Galeria

Zaś osoby dostarczające w takie miejsca stare lodówki, czy pralki muszą wiedzieć, że sprzęt taki musi być kompletny. Za demontowanie takich urządzeń poza wyspecjalizowanymi zakładami przetwarzania grozi wysoka kara pieniężna. Zapewniając prawidłowe złomowanie elektrośmieci, każdy z nas przyczynia się do ograniczenia ryzyka wystąpienia negatywnego wpływu na środowisko i zdrowie ludzi.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Komentarzy: 5 dla “Zużyte telewizory”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

 1. Student pisze:

  Ja po prostu cały zużyty sprzęt zawsze wynoszę na śmietnik, a w zasadzie stawiam przy. Zawsze ktoś się znajdzie, kto ten sprzęt chętnie przygarnie ode mnie

 2. Jan pisze:

  Ja tam wiem, że nie wolno wyrzucać takich rzeczy na śmietnik, ale też tak robię, bo dla mnie to strata czasu szukanie, gdzie mi ten telewizor przyjmą.

 3. Milena pisze:

  A wiedzieliście o tym, że za takie porzucenie odpadów na śmietniku, jeśli złapie nas policja lub straż miejska, to można dostać nawet kilka tysięcy mandatu?

 4. Kinga pisze:

  No ja wiem o tych karach, ale u mnie na osiedlu takie rzeczy błyskawicznie schodzą, tak więc nawet by policja nie zdążyła podjechać, a już by tego ni ebyło

 5. Maciej pisze:

  Zużyte telewizory trafiają do punktów utylizacji odpadów, gdzie rozbiera się je do najmniejszej śrubki po to, by wybrane elementy przeznaczyć do ponownego użycia.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031