Znakowanie laserowe

Technologia na grawerowanie laserowe ma już szerokie wykorzystanie przy znakowaniu metali, tworzyw sztucznych, ceramiki oraz materiałów emaliowanych. Istotą tej metody jest noszenie na powierzchnię przedmiotów znaków przy pomocy wiązki promieniowania laserowego. W wyniku działania tegoż promieniowania zostaje usunięta wierzchnia, cienka warstwa materiału, ewentualnie następują zmiany fizyczne powodujące różnicę w zabarwieniu.


laserowa korekta wzroku

Foto: pixabay.com

Następnie powierzchnia ta zostaje pokryta warstwą…

Następnie powierzchnia ta zostaje pokryta warstwą odpowiedniej substancji( np. farbą ), dla zwiększenia kontrastu, przez co grawerowanie laserowe będzie bardziej widoczne. Są dwie podstawowe metody na grawerowanie laserowa. Pierwsza z nich polega na naświetlaniu przedmiotów przez maskę odwzorowującą obraz, który ma widnieć na przedmiocie. Druga metoda na grawerowanie laserowe natomiast wykorzystuje zogniskowaną wiązkę promienia lasera, która jest kierowana na powierzchnię przedmiotu za pomocą dwóch zwierciadeł sterujących.

korekta laserowa wzroku

Foto: pixabay.com

Największą zaletą, jakie ma grawerowanie laserowe…

Największą zaletą, jakie ma grawerowanie laserowe jest jego wysoka jakość i trwałość, wady to przede wszystkim wysoki koszt inwestycyjny i brak możliwości znakowania w kolorze.

grawerowanie laserowe

Foto: pixabay.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres