Zbiorniki na wodę deszczową.

zbiorniki na deszczówkę

Foto: pixabay.com

W przemyśle często do produkcji potrzeba energii elektrycznej, wody i wielu surowców, z których powstaje produkt. Takie półprodukty, składniki czy prefabrykaty trzeba gdzieś przechowywać. Do tego służą magazyny, a wodę i prąd bierze się z przyłączy. Co jednak, jeśli wodę również można magazynować i dzięki temu oszczędzać.Woda jest bardzo cenna dla ludzi…

zbiorniki na deszczówkę

Foto: pixabay.com

Woda jest bardzo cenna dla ludzi. W przemyśle zużywa się jej naprawdę duże ilości. Duże fabryki mogą taką wodę magazynować. Służą do tego zbiorniki na wodę. Mogą one być zasilane deszczówką, dzięki czemu jest to praktycznie darmowa woda. Ponadto można też takie zbiorniki w okresie suszy zapełnić wodą bieżącą. Zbiorniki na wodę mogą też mieć specjalne systemy filtrujące i regulujące ciśnienie przepływu. Może to być bardzo istotne dla warunków produkcji. Zbiorniki na wodę dla przemysłu muszą mieć bardzo duże wymiary, dlatego często będą one w formie silosów.

W takich silosach zmieszczą się hektolitry wody…

W takich silosach zmieszczą się hektolitry wody. Zbiorniki na wodę takich wymiarów wymagają też specjalnej konserwacji, co jakiś czas, ale w ogólnym rozrachunku są bardzo przydatne i pozwalają też na oszczędzanie pieniędzy. Tego typu małe zbiorniki można zamontować też przy domach jednorodzinny i wykorzystywać deszczówkę do mycia się czy zasilania spłuczek w toaletach.

zbiorniki na deszczówkę

Foto: pixabay.com

prefabrykaty – tutaj znajdziesz więcej informacji

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres