Zbiorniki na stacjach paliwa

Każdy ko ma samochód osobowy chyba był na stacji benzynowej i tankował swoje auto. Nie ważne, czy jest ono na gaz, benzynę, czy też olej napędowy musimy je jak najbardziej dość systematycznie tankować, aby móc się nimi poruszać. Niemniej jednak jak pewnie każdy z nas widzi na stacjach nie widzimy zbiorników, w których takie paliwa się znajdują.Nic w tym dziwnego ponieważ są…

Nic w tym dziwnego ponieważ są to ogromne zbiorniki dwupłaszczowe, które znajdują się pod ziemią. Dlatego też są dla nas takie zbiorniki dwupłaszczowe niewidoczne. To, że takie zbiorniki dwupłaszczowe są umiejscowione pod ziemią jest jak najbardziej zrozumiałe. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. Nie od dziś wiadome jest to, że w takie zbiorniki dwupłaszczowe jest wlewana ogromna ilość paliwa. W takiej sytuacji na pewno byłoby to bardzo niebezpieczne nie tylko dla samej stacji i jej klientów, ale dla wielkiej powierzchni.

Wybuch bowiem tak wielkiej ilości paliwa…

Wybuch bowiem tak wielkiej ilości paliwa miałby skutki katastrofalne i na pewno takie zabezpieczenie jest jak najbardziej zrozumiałe. Dziś takie zbiorniki dwupłaszczowe są robione przy odpowiednich zasadach i wytycznych wspólnoty europejskiej. Wszelkie parametry są tutaj zachowane i nie ma oczywiście mowy o wycieku paliwa do środowiska.

kotły na paliwa stałe – tutaj znajdziesz więcej informacji

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres