Zastosowanie widlaków

Potocznie określa się wózki widłowe jako wózki do palet lub po prostu paleciak. Są to zręczne i użyteczne wózki pozwalające na transportowanie palet. Nazwa paleciaki wzięła się od wyglądu wózka: z przodu ma on ustrojstwo o kształcie rozwidlonym pozwalające na dorwanie w łapki obsługującego wózek palety z towarem.Dostępne są nawet palety położone pod…

Dostępne są nawet palety położone pod samym sufitem – paleciaki wyposażone są w specjalne wysięgniki. Biorąc pod uwagę wszystkie te zalety nie dziwi zupełnie powszechnie znany fakt, że widlaki spotkać można w każdym magazynie, ponieważ są tam po prostu niezbędne. Trudno sobie wyobrazić, jak strasznie, chaotycznie i niedostępnie wyglądałby magazyn, gdyby nie uwijające się w nim jak mróweczki paleciaki obsługiwane przez wykwalifikowanych pracowników dumnych z odpowiedzialnej profesji, jaką wykonują.

Wózki widłowe określa się jako…

Wózki widłowe określa się jako najbardziej rozpowszechnione urządzenia służące transportowi wewnętrznemu, czyli jednym słowem żaden magazyn nie może się bez nich obyć. Dzięki wózkom widłowym możemy podnosić, opuszczać, sięgać, ściągać i odkładać z powrotem na miejsce. Biorąc pod uwagę wymiary i wysokość przeciętnego magazynu używanie widlaków jest konieczne, ponieważ w innym wypadku nie dałoby się dosięgnąć do najwyższych rzędów palet.

Więcej o palety plastikowe producent dowiesz się ze strony plastikowepalety.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres