Zastosowanie wciągarek elektrycznych

Wszystkie prace na wysokościach oraz wymagające przemieszczania towaru z niższego poziomu na wyższy odbywają się z pomocą maszyn. We współczesnym przemyśle czy budownictwie są stosowane coraz częściej zastępując ludzi lub pomagając im w wielu czynnościach.Często obowiązkiem pracownika fabryki jest operowanie…

Często obowiązkiem pracownika fabryki jest operowanie kilkoma guzikami jednego urządzenia, które wykonuje kilka czynności naraz. Jest to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Oprócz tego wiele maszyn takich jak na przykład wciągarka elektryczna wykonuje niebezpieczne i ciężkie prace zamiast człowieka. Podczas prac na budowie na wyższych kondygnacjach potrzebny jest wyciąg, który umożliwia dostarczanie wiader z cementem oraz innych materiałów budowlanych.

Wybrane linki nierdzewne do wyciągarek

Lina spiralna ze stali nierdzewnej
Okrągła lina splotowa ze stali nierdzewnej
Lina spiralna ze stali nierdzewnej
Okrągła lina splotowa ze stali nierdzewnej

Wciągarka elektryczna ma za zadanie zastąpić tradycyjny sznur zamontowany na kółku, który napędzany jest siłą ludzkich rąk. Dzięki niej można wciągać znacznie większe ładunki w bezpieczny sposób na większe wysokości. Średniej klasy urządzenie poradzi sobie nawet z 300 kilogramowym obciążeniem. Maksymalne obciążenia, jakimi poddana może zostać wciągarka elektryczna najwyższej klasy mogą dochodzić jednej tony.

Oprócz prac budowlanych wykorzystuje się ją także przy pracy na wysokościach. Wysokie wieżowce wymagające prac alpinistycznych chętnie korzystając z tego rodzaju urządzeń. Wciągarka elektryczna w swoich parametrach określa wszystkie warunki pracy oraz maksymalne obciążenia, których należy przestrzegać.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres