Zastosowanie suchego lodu w żywności

Suchy lód cieszy się dużym zainteresowaniem i cały czas znajduje nowe zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Suchy lód to dwutlenek węgla w stanie stałym, produkowany w procesie rozprężania. Często suchy lód stosuje się do żywności, ale tez do czyszczenia oraz wielu innych zadań. Jest on dopuszczony do stosowania jako dodatek do żywności pod nazwą E 290.Suchy lód przede wszystkim stosuje…

Suchy lód przede wszystkim stosuje się tam gdzie istnieje potrzeba utrzymania niskiej temperatury. Wymagania dotyczące czynnika chłodzącego żywność są dosyć duże. Przede wszystkim dlatego suchy lód jest doskonały do żywności, ponieważ jest bezpieczny, szybko działa i ma duży potencjał chłodzenia. Suchy lód ma szerokie zastosowanie w przetwórstwie, transporcie i przechowywaniu żywności. Może on być bezpośrednio dodawany do mięsa podczas mielenia czy mieszania, dla obniżenia lub utrzymania temperatury. Suchy lód dodaje się też do ciasta, szczególnie do takiego rodzaju, do którego nie można dodawać dużych ilości wody lodowej, np. półfrancuskiego. Stosuje się go także w przyprawach, poprawiając ich jakość poprzez obniżenie temperatury a także wzrost wydajności urządzeń mielących.

suchy lód

Foto: pixabay.com

Ponadto, poprzez wyparcie tlenu z powietrza wewnątrz…

zdrowa żywność sklep

Foto: pixabay.com

Ponadto, poprzez wyparcie tlenu z powietrza wewnątrz młynka obniża ryzyko samozapłonu i wybuchu. Natomiast suchy użyty w transporcie żywności jest wygodny, ekonomiczny oraz przyjazny dla środowiska. W procesie przechowywania żywności suchy lód w postaci granulatu wsypuje się do opakowań lub pomiędzy opakowania. Stosowanie suchego lodu jest proste, nie wymaga żadnych inwestycji ani specjalistycznych urządzeń, a nawet wspomaga działanie innych urządzeń chłodniczych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres