Zastosowanie styropianu w budownictwie

Styropian ma kilka zastosowań w dziedzinie budowlanej. Jednakże najczęściej jest on wykorzystywany jako termoizolacja budynków. W takim wypadku styropian, o odpowiedniej grubości, jest montowany po zewnętrznej stronie ściany. Dzięki temu możemy mieć w danym budynku dodatkowe zabezpieczenie przed uciekającym ciepłem z budynku. Jednakże nie każdy wie, że płyty styropianowe używa się nie tylko na widocznych ścianach budynku, ale także w tych zagłębionych w fundamencie.Należy jednak dodać, że w każdym z…

Należy jednak dodać, że w każdym z tych miejsc musi być użyty inny rodzaj styropianu. W związku z tym zakupując styropian należy zwrócić uwagę na to jakie jest możliwe jego przeznaczenie. Jak nie trudno się domyślić w fundamentach będzie panowała większą wilgoć, aniżeli na widocznych ścianach budynku. W związku z tym styropian tam umieszczany musi mieć przede wszystkim większa odporność na wilgoć. Tak przygotowane płyty styropianowe umieszcza się poniżej linii gruntu. Zupełnie inne cechy powinien posiadać styropian umieszczany w podłodze lub po wewnętrznej stronie dachu. Mianowicie takie płyty styropianowe muszą być przede wszystkim odporne na duże ciężary i nacisk.

Wszystko to dlatego, że w takim miejscu…

Wszystko to dlatego, że w takim miejscu najczęściej poruszamy się po podłodze. Dlatego też styropiany umieszczane pod podłogą nie mogą się pod siłą nacisku odkształcać ani tez ulegać uszkodzeniom. Dodatkowo takie płyty styropianowe dzielą się na mniej lub bardziej odporne na takie warunki. W związku z tym zanim zdecydujemy się na styropian w podłodze najpierw należy ustalić na jakie ciężary będzie on narażony na co dzień.

Latest Comments
  1. Zuzanna |
  2. Daga |
  3. Emil |
  4. Cierń |
  5. Ayah |

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres