Zastosowania sprężarki

Wydajne i funkcjonalne sprężarki dające sprężone powietrze mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je nie tylko w najróżniejszych gałęziach przemysłu. Sprężarki są też elementem sprzętów, z którymi stykamy się na co dzień. Sprężarki przeważnie wykorzystuje się w systemach, które wiążą się z ciśnieniem i jego zmianami.Ponieważ głównym zadaniem sprężarek jest podniesienie i…

Ponieważ głównym zadaniem sprężarek jest podniesienie i zmiana gęstości bądź temperatury powietrza, urządzenia tego typu są niezastąpione w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się je między innymi jako napęd do wielu urządzeń, takich jak klucze pneumatyczne, szlifierki, wiertarki czy młoty. Także wiele procesów nie może przebiegać bez zastosowania sprężarki – wystarczy wymienić choćby piaskowanie, malowanie natryskowe bądź też pompowanie opon samochodowych i innych elementów wykonanych z gumy.

Sprężarki są też wykorzystywane w…

Sprężarki są też wykorzystywane w transporcie, stanowią ważne wsparcie przy załadunku i rozładunku materiałów sypkich. Na co dzień spotykamy je zaś w artykułach gospodarstwa domowego. Są ważnym elementem lodówek, odkurzaczy czy suszarek do włosów. Bez wątpienia są to wszechobecne i bardzo wszechstronne urządzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres