Zalety żywności ekologicznej

Odstawienie konserwantów i barwników ma wiele zalet. Dzięki zdrowszej diecie nasze paznokcie wzmocnią się, włosy zaczną błyszczeć, a o problemie z wyskakującymi pryszczami będziemy mogły zapomnieć. Zamiast kupować tony kosmetyków i lekarstw warto zainwestować w żywność ekologiczną. Ekologiczne produkty to takie, które są wytwarzane z roślin i zwierząt hodowanych metodami ekologicznego rolnictwa. Z ich uprawy eliminuje się nawozy sztuczne, pestycydy.Zwierzęta karmi się naturalnymi uprawami i paszami…

sklep z żywnością ekologiczną

Foto: pixabay.com

Zwierzęta karmi się naturalnymi uprawami i paszami. Producenci i wytwórcy takich produktów mają obowiązek umieszczać na opakowaniach specjalne oznaczenia, które informują, z jakiej hodowli pochodzi produkt i co było użyte do jego wytworzenia. By w gąszczu sklepowych półek odnaleźć prawdziwe, zdrowe produkty nie warto sugerować się jedynie nazwą lub chwytliwą reklamą. Chcąc mieć pewność, co kupujemy najłatwiej przeczytać skład produktu, by odszyfrowanie zawiłych nazw nie było takie trudne można ściągnąć odpowiednią aplikacje na swój telefon, która pomoże nam w wyłapać konserwanty. Prawdziwie ekologiczne rzeczy muszą posiadać odpowiednie oznaczenia i certyfikaty. W Unii Europejskiej znakiem eko – produktów jest zielony euroliść.

sklep z żywnością ekologiczną

Foto: pixabay.com

Sklepy z żywnością ekologiczną oferują różnego rodzaju rzeczy od surowych, świeżych warzyw i owoców, po marynaty, przetwory. Znajdziemy tam ekologiczne wędliny i nabiał. Mimo wyższych cen, które spowodowane są unikatowymi formami produkcji, chętnych nie brakuje. Zdrowa żywność zyskuje sobie w Polsce coraz więcej zwolenników, a eko – sklepy powstają nawet w małych miasteczkach. Co daje żywność ekologiczna. Przede wszystkim pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, produkty nie posiadają chemicznych substancji, są wolne od konserwantów i oprysków.

Eko żywność mniej uczula, skutki…

Eko żywność mniej uczula, skutki uboczne jej spożywania nie są zauważane nawet przez bardzo wrażliwe osoby. Zazwyczaj warzywa i owoce dodatkowo zawierają dużo cennych składników mineralnych. Pieczywo z ekologicznych upraw zawiera o wiele więcej błonnika pokarmowego niż to wytwarzane konwencjonalnie. Obecnie środowisko naturalne człowieka to miasto, w którym o zanieczyszczenia nie trudno, powoduje to często obniżoną odporność. Warto przed infekcjami chronić się odpowiednią dietą, która wzmocni organizm i doda witalności.

Autor artykułu rekomenduje swoją ulubioną stronę- ekosfera24.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres