Zalety i wady mydła antybakteryjnego

Mydło antybakteryjne stało się w ostatnich czasach niezwykle popularne. Różnego rodzaju mydła antybakteryjne możemy kupić w każdej drogerii i markecie. Nie trzeba zadawać sobie trudu w ich poszukiwaniu. Ten produkt do codziennej higieny jest stosowany przede wszystkim do mycia rąk. Jednak producenci tego rodzaju preparatów myjących rozszerzyli zakres produkcji i tak możemy dostać wyspecjalizowane produkty do mycia np.


https://distripark.com/branza/higiena-rak-0

Foto: pixabay.com

twarzy, lub antybakteryjne mydło dla dzieci…

twarzy, lub antybakteryjne mydło dla dzieci. Mydło antybakteryjne ma bez wątpienia swoje zalety, ale nie brak mu także wad. Doskonale usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i chorobotwórcze wirusy oraz bakterie, zapobiega powstawaniu zmian skórnych takich jak np. zaskórniki, trądzik itp. Dzięki niemu czujemy, że skóra naszego ciała jest idealnie czysta i świeża, do tego żele lub mydła antybakteryjne dobrze sprawdzają się w podróży, kiedy nie mamy możliwości częstego mycia rąk i odświeżenia.

mydło antybakteryjne

Foto: pixabay.com

Jednak jak twierdzą niektórzy z naukowców mydła antybakteryjne wcale nie chronią nas tak dobrze przed wirusami i bakteriami wywołującymi choroby. Ich nadmierne i codzienne stosowanie może przynieść wręcz przeciwny skutek. Ludzki organizm przestaje się samodzielnie bronić. Mikrobiolodzy są też przeciwni dodawaniu środków antybakteryjnych do wszystkiego co się da, gdyż sprzyja to narastaniu zjawiska odporności bakterii na antybiotyki.

Bardzo często zdarza się, że leki w takich mydłach są tymi samymi, którymi należy leczyć infekcję. Do tego mydło antybakteryjne zawiera w swoim składzie alkohol, który mocno wysusza skórę. Takie produkty są też o wiele droższe od zwykłego mydła.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres