Zagęszczarki

W budownictwie bardzo przydatna jest zagęszczarka. Bez niej bardzo trudno byłoby prowadzić prace budowlane. Bardzo często widzimy jak pracownicy kładą nowy asfalt. Po kilku dniach czy tygodniach przypomina im się, że nie położyli rur, więc zrywają nowy, równy asfalt i do dzieła.Jak już wykopią dziurę i…

Jak już wykopią dziurę i zasypią ją piachem to potrzebne jest zagęszczanie gruntu czy podłoża. W przeciwnym przypadku jak zostanie położony nowy asfalt wszystko się zapadnie. Skąd my to znamy. Jak widać zagęszczarka nie jest u nas popularna, bo co zrobią nową dziurę to zaraz będziemy dokładnie wiedzieć gdzie jest kopane. Kładąc kostkę brukową robimy podsypkę z piachu. W końcu na czymś ta kostka musi leżeć. Tylko, żeby wszystko przebiegło zgodnie z planem i z podłoża nie zrobiły się fale to potrzebne jest zagęszczanie. Piach jest ładnie ubijany aż przestanie osiadać. Wtedy swobodnie można układać kostkę bez ryzyka zapadania się. Jeśli ktoś nie użyje zagęszczarki to bardzo szybko wróci do tego tematu. Po co coś robić kilka razy skoro można raz, a porządnie. Tutaj nie ma, co oszczędzać, bo się tego problemu nie ominie. On na pewno do nas wróci.

To tak jakby położyć panele…

panele natryskowe

Foto: pixabay.com

To tak jakby położyć panele podłogowe na krzywe podłoże. Niby na początku wszystko jest proste i ładne, ale po jakimś czasie zaczną się robić niezłe fale. Materiał nie jest tani, a robocizna tym bardziej, więc lepiej nie ryzykować dodatkowych kosztów i stresu z tym związanego. Zróbmy coś raz, a dobrze i nie wracajmy więcej to tego tematu i problemu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres