Zagęszczarka przydatna w budownictwie

Budowanie domu czy drogi wymaga odpowiednio przygotowanego gruntu. Zbyt luźne podłoże nie jest dobre pod fundamenty, mające utrzymać kilkunastopiętrowy wieżowiec, albo pod drogę szybkiego ruchu, dlatego wymaga ono wcześniej odpowiedniego utwardzenia. Do tego celu wykorzystywana bywa zagęszczarka (agro-metal.com.pl) budowlana.Galeria

Zasady działania zagęszczarki są proste i opierają się na wytwarzanych przez specjalny silnik wibracjach, które usuwają nadmiar powietrza spomiędzy ziaren żwiru czy ziemi. Średniej wielkości urządzenie przypomina młot pneumatyczny, ale zamiast końcówki do rozbijania wyposażone jest w dużą stalową płytę. Dzięki niej przenoszone wibracje obejmują większy fragment gruntu i przyspieszają tym samym pracę. Zagęszczarka bywa obsługiwana przez jednego pracownika, który przenosząc ją z miejsca na miejsce wywołuje utwardzanie podłoża. Dzięki takiemu zabiegowi położona nawierzchnia pod boisko lub drogę nie będzie pękała przy obciążeniach, a fundamenty domu nie zaczną osiadać.

Zagęszczanie gruntu jest standardowym elementem…

Zagęszczanie gruntu jest standardowym elementem prac przy budowie drogi a z pewnością zawsze bywa wykorzystywane przy konstrukcji dróg najwyższej klasy, autostrad, parkingów, na których przewiduje się duże obciążenia pojazdów i częsty ruch.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres