Wykonują już certyfikat energetyczny w Toruniu

Trend ekologiczny i energooszczędny w budownictwie nie przemija. Osoby podejmujące się budowy nowego domu wychodzą z założenia że powinien on zużywać jak najmniej energii, dzięki czemu opłaty za użytkowanie domu będą mniejsze. W Polsce w dniu 1 stycznia 2009 roku weszła w życie ustawa o wymogu posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej.Taki certyfikat energetyczny w Toruniu…

Taki certyfikat energetyczny w Toruniu można już uzyskać. Certyfikaty energetyczne Toruń wykonywane są przez doświadczone osoby. Dokument ten polega na obliczeniu zużycia energii jaką dany budynek potrzebuje do ogrzania całego domu, ciepłej wody użytkowej i wentylacji. Sprawdza się czy izolacyjność wszystkich przegród zewnętrznych takich jak ściany zewnętrzne, podłoga na gruncie, stropy i dach są wystarczająco docieplone.

Muszą one bowiem spełniać restrykcyjne wymogi prawa budowlanego. Ponadto certyfikaty energetyczne Toruń uwzględniają sposób ogrzewania budynku. Wyszczególnia się czy dom ogrzewany jest gazem ziemnym za pomocą kotła kondensacyjnego, kotła na paliwo stałe( ekogroszek, węgiel, pellety, zręby )czy nowoczesnymi metodami jakimi są np. pompy ciepła. Sporządzane świadectwa energetyczne w Toruniu uwzględniają tez dodatkowe źródła energii zastosowane w budynku, jakimi są kominki ciepła opalane drewnem lub kolektory słoneczne.

Jeżeli w budynku zainstalowana jest klimatyzacja, to również uwzględnia się ją w obliczeniach. Końcowy wynik widoczny na pierwszej stronie tego dokumentu pokazuje właścicielowi jak dużo energii zużywa jego budynek i czy mieści się w wyznaczonych normach. Certyfikaty energetyczne Toruń są ważne przez 10 lat.

kocioł na ekogroszek – więcej ciekawych wiadomości

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres