Wygodne cięcie laserem blach

Osoby zajmujące się naprawą pokryć dachowych lub pracujący w jakichkolwiek innych zawodach, a mający bezpośredni kontakt z wielkimi arkuszami metalu, wiedzą jak ważne i pomocne jest cięcie laserem blach.cięcie laserem blach – galeria

Ogromne, twarde połacie tego surowca są czasami nie do ogarnięcia. By z dużej płyty wykroić mniejsze pasy potrzeba specjalistycznych narzędzi typu nożyce czy kątówki. Nigdy jednak nie będzie to tak równe i doskonałe jak cięcie laserem blach. Podczas takich czynności można się bardzo pokaleczyć i zrobić sobie krzywdę. Ostre krawędzi mogą bardzo swobodnie poprzecinać skórę i żyły człowieka doprowadzając do krwotoku, który jest bardzo groźny dla każdego organizmu. Natomiast cięcie laserem blach jest bardziej bezpieczne. Krawędzie są równe i proste.

Ich ostrość jest taka sama jak…

Ich ostrość jest taka sama jak w przypadku cięcia pospolitymi narzędziami, jednak człowiek nie ma w tym momencie bardzo bliskiego kontaktu z materiałem. Ponadto cięcie laserem blach umożliwia wykrawanie bardzo wymyślnych kształtów nie wymagając przy tym wysiłku ze strony człowieka. Jest to bardzo bezpieczny i wygodny sposób na obróbkę tego twardego surowca. Urządzenie jest stosunkowo drogie, ale większe jednostki często wymagające tego typu prac mogą sobie na nie pozwolić.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres