Wycinanie laserem zalety

Obecnie na świecie pracują już olbrzymie przecinarki laserowe, które służą do cięcia blach, aluminium, poliwęglanu oraz setek innych materiałów. Nic więc dziwnego, że obecnie wycinanie laserem jest jednym z najbardziej popularnych sposobów obróbki metali, który pozwala osiągnąć olbrzymią dokładność.Tak naprawdę większość z nas…

Tak naprawdę większość z nas pamięta jeszcze czasy, gdy blachy trzeba było ciąć za pomocą palnika prawda. Tak, był to duży problem, ponieważ bardzo często zdarzało się, że cienka blacha zaczęła falować, lub też cięcie nie było precyzyjne. Dlatego też istniał popyt na przecinarki, które służą do cięcia blach. Ze wszystkich do najbardziej precyzyjnego należy wycinanie laserem, które ma zalety jak i wady, ale jednak zalet jest zdecydowanie więcej. Przede wszystkim bowiem, wycinanie laserem jest znacznie tańsze niż wycinanie za pomocą tlenu, plazmy czy też nawet za pomocą maszyny wodnej.

Dzieje się tak, ponieważ wycinanie laserem…

Dzieje się tak, ponieważ wycinanie laserem jest kilkukrotnie szybsze niż konkurencyjne wycinanie za pomocą plazmy czy też tlenu, natomiast dokładność takiego cięcia jest naprawdę bardzo duża. To wszystko sprawia, że lasery są naprawdę najlepszymi maszynami do cięcia blach. Jednak minusem jest to, że laser pozostawia pewne zmiany w stali, inaczej niż waterjet.

Autor poleca również stronę: cięcie laserem blach

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres