Wybór kotła na ekogroszek

Dzisiaj coraz częściej wybiera się piec na ekogroszek do ogrzania domów jednorodzinnych. Piec na ekogroszek jest bowiem wygodniejszą alternatywą ogrzewania domu za pomocą paliwa stałego jakim jest ekogroszek. Oczywiście piec na ekogroszek możemy bez problemu założyć wszędzie tam, gdzie używany był tradycyjny na paliwo stałe.Problemem może być jednak dojście do…

Problemem może być jednak dojście do komina, mamy już stosowane nawet odpowiednie wyjścia, tylko po to, żeby dopasować ustawienie pieca w kotłowni. Na rynku mamy dostępnych wiele pieców i różnego typu. Sprzedawane są również piece własnej produkcji, na przykład z Pleszewa. Każdy jednak z fachowców montujących instalacje centralnego ogrzewania zaleca swoje własne rozwiązania.

Pierwszym czynnikiem, który warto brać pod uwagę przy zakupie, jeśli chodzi o kocioł na ekogroszek (link metalfachtg.com.pl) jest jakość jego wykonania. Producenci pieców chwalą się różnymi konstrukcjami oraz grubościami powłoki stalowej. Dostępne są również na rynku piece żeliwne, jednak przy tego typu konstrukcjach niezbędne jest uważanie na różnicę temperatur wody zasilającej i powrotu.

Zdecydowanie gwałtowne wychłodzenie pieca może spowodować jego trwałe uszkodzenia, dlatego potem mogą pojawić się olbrzymie koszty. Powinniśmy szczególnie zwracać uwagę na grubość ścianki pieca, wybierać trzeba jak najgrubszą, ponieważ wpłynie to na żywotność pieca. Dodatkowo trzeba sprawdzić możliwości w pełni naprawcze pieca. Zwykle niższą cenę ma ten opał, który wartość opałową również ma niższą, co jest warte podkreślenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres