Wszystkie kotły na rynku

Jeśli podzespoły elektryczne i mechaniczne są łatwo dostępne, proste w wymianie, na przykład skręcane standardowymi śrubami czy proste w montażu to zdecydowanie nam pomaga. Jest to przecież bardzo ważne, wszystkie piece wymagają stałej kontroli i pomimo tych zabezpieczeń mogą ulec awarii.Najczęściej dzieje się tak w okresie zimowym…

Najczęściej dzieje się tak w okresie zimowym. Jeśli komputer posiada takie opcje, to najlepiej, żeby sterownik pieca non stop znajdował się w trybie praca i nie przechodził do nadzoru. Niektóre nawet komputery mają standardowo w trybie nadzór włączoną dmuchawę i dokonywany jest wrzut co określoną ilość sekund. Komputer powinien zawierać wiele dostępnych funkcji. Często też więcej funkcji zdecydowanie jest dostępnych w trybach na przykład serwisowych.

Możliwość wejścia do takiego trybu powinna jednak być opisana w instrukcji obsługi. Komputer powinien sterować piecem automatycznie, lecz pod pełną kontrolą użytkownika. Krótki czas wrzutu na przykład obrotu ślimaka, już po około 2-3 sekundach może powodować ujemny skutek. Piec nie osiągnie wtedy z pewnością właściwych parametrów cieplnych. Jego moc bowiem będzie za słaba. Moc pieca zdecydowanie zależy od stosunku czasu wrzutu do czasu częstotliwości wrzutu i przy 100% mocy wynosi 1: 4.

Trzeba to wiedzieć. Paliwo w zasobniku kotła na miał węglowy uzupełnia się co kilka lub kilkanaście dni, zależnie od jego wielkości. Intensywność całego spalania jest regulowana dopływem powietrza do dysz oraz ilością podawanego paliwa. Kotły na ekogroszek (link) są z pewnością bardzo przydatne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres