Wskaźnik temperatury

W kotle centralnego ogrzewania bardzo ważny jest czujnik temperatury. Taki czujnik temperatury jest zamontowany nie tylko dla tego, żebyśmy wiedzieli jaka jest obecnie temperatura, ale również dla bezpieczeństwa. W razie gotowania widzimy, że coś jest nie tak. Nawet garnki dla żony potrafią mieć czujnik temperatury z termometrem.W samochodzie czujnik temperatury ratuje nas…

W samochodzie czujnik temperatury ratuje nas przed zagotowaniem się wody. Jeśli w samochodzie zagotuje się nam wodę, a nie będziemy tego wiedzieć to mamy spory problem. Zazwyczaj do wymiany jest uszczelka pod głowicą, a koszty rosną do tysięcy złotych. Ciekawostką jest, że jeden z francuskich samochodów nie ma czujnika temperatury. Jak widać chcieli wprowadzić coś nowego i innego niż wszyscy pozostali. W samochodzie czujniki temperatury decydują czy włączyć wentylatory czy nie. W razie awarii takiego urządzenia, jakim jest czujnik temperatury – mamy poważne problemy.

Czujniki temperatury

Czujniki PT100
Czujniki 10-TMM
Czujniki PT100
Czujniki 10-TMM

Zobacz więcej na: guenther.com.pl

Galeria

czujniki temperatury

Foto: pixabay.com

Latem człowiek później nie wie jaką ma temperaturę. Każdy czujni czy to temperatury czy to dymu, czasu jest bardzo potrzebny w domu. Nawet elektroniczne termometry, które mamy w domu mają specjalne czujniki, które wystawiam za okno. Nikt nawet nie zwraca uwagi jak takie czujniki pomagają nam w codziennym życiu.

Artykuł inspirowany stroną guenther.com.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres