Własna restauracja – czy to dobry pomysł?

Niektórzy mówią, że własna restauracja to ciężki kawałek chleba. Inni z kolei wychodzą z założenia, że własna mała gastronomia, to naprawdę dobry biznes, gdzie zyski można liczyć już po kilku miesiącach działalności. Jak to właściwie jest. Kto mówi prawdę. Tak jak wszędzie, tak i tu, prawda ukryta jest po środku.Rację mają osoby mówiące, że restauracja…

Rację mają osoby mówiące, że restauracja to ciężki kawałek chleba. Własny lokal gastronomiczny pochłania mnóstwo energii i czasu, wymaga ogromnej ilości zaangażowania i wielu nieprzespanych nocy. Restauracja musi pozostawić konkurencję daleko w tyle, zanim jednak to nastąpi musi się czymś wyróżnić i musi przyciągnąć do siebie klienta, który jak wiadomo w dzisiejszych czasach jest bardzo wymagający.

Ponadto sukcesem nie jest nowy klient w restauracji, sukcesem jest stały klient, który z przyjemnością zagląda do naszego lokalu na obiad czy kolację. Pamiętajmy też, że wyposażenie gastronomii jest bardzo drogie i pochłania bardzo dużą część inwestycji przeznaczonych na otwarcie lokalu. Na szczęście teraz wyposażenie gastronomii oferuje mnóstwo firm, dzięki czemu można liczyć na ciekawe zniżki i promocje.

W jednym miejscu można zakupić praktycznie pełne wyposażenie gastronomii, dzięki czemu nie musimy biegać po mieście, od jednej firmy do drugiej i zakupywać zmywarki, frytkownicy, desek czy porcelany. Możemy to wszystko nabyć w jednym miejscu za przystępne pieniądze. Jeśli ktoś ma smykałkę do prowadzenia interesu, a restauracja to jego marzenie od wielu lat, może realnie pomyśleć o jego urzeczywistnieniu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres