Własna etykieta – jak wykonać?

12 sie 2017

Bardzo często możemy znaleźć się w sytuacji, w której musimy coś oznakować. Możemy na przykład tworzyć własne konfitury lub nalewki, które chcielibyśmy oznakować. Czasem, przy organizacji wesel ludzie decydują się na stworzenie zabawnych etykiet na wódkę, które mają swoim klimatem nawiązywać do ślubu.


nowe mieszkania na sprzedaż gdańsk

Foto: pixabay.com

Możemy oczywiście kupić gotowe produkty, jednak satysfakcja…

Możemy oczywiście kupić gotowe produkty, jednak satysfakcja z własnoręcznie wykonanych nalepek jest znacznie większa. Czy jednak własna etykieta może zostać przez nas stworzona, bez wcześniejszych doświadczeń. Odpowiedź brzmi tak, ale tylko wtedy, gdy mamy cierpliwość i chęć zdobywania nowych umiejętności.

Aby wykonać pomysłowe etykiety będziemy potrzebować komputera, wyposażonego w dobrej jakości program graficzny. Większość z nich to płatne i drogie aplikacje, jednak można znaleźć także ich darmowe odpowiedniki. Kolejny krok, to samo przygotowanie projektu. Do jego wykonania możemy wykorzystać praktycznie wszystko to, co znajdziemy w internecie – rysunki, zdjęcia, czcionki. Pamiętajmy jednak, że jeśli nasza etykieta ma być używana do zastosowań komercyjnych( np.

prezentacja w miejscu publicznym czy sprzedaż ), to powinniśmy posiadać prawa autorskie do znajdujących się tam materiałów, w innym przypadku będzie to niezgodne z prawem. Jeśli uważamy, że nie uda nam się samemu stworzyć przekonywującej i estetycznej etykiety, to zdecydujmy się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Bardzo często możemy znaleźć usługi, w skład której wchodzi zarówno sam projekt wyglądu, jaki będzie mieć etykieta, jak i jej wydruk w dużych ilościach.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Własna etykieta – jak wykonać?”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031