Wielorakie zastosowanie

Świeże grzyby dostępne przez cały rok to pieczarki. Rosną dziko na terenach przydomowych zwłaszcza tam, gdzie są ślady końskiego nawozu, Są też uprawiane w specjalnych pomieszczeniach przez wykwalifikowanych fachowców. Rosnące w naturalnym środowisku mają intensywny i przyjemny zapach. To nieodłączny składnik wielu naszych potraw.Galeria

W okresie letnim uprawa pieczarek może się odbywać na otwartym terenie. Potrzeba co najmniej 1, 5 tony nawozu końskiego i grzybnie. Nawóz należy zwilżać wodą i doprowadzić do jego fermentacji. W takiej hodowli, w sezonie można uzyskać od 3 do 5 kg grzybów na m2. Jest wiele przepisów kulinarnych gdzie pieczarka występuje w roli głównej. Piecze się z nich paszteciki lub krokiety do barszczu wigilijnego, są dodatkiem do jajecznicy, do sosów i wielu innych potraw. Grzyby te są nisko kaloryczne, nie zawierają cholesterolu, za to potas, żelazo, witaminę D i B2.

Amerykańscy naukowcy odkryli przydatność pieczarek w leczeniu…

Amerykańscy naukowcy odkryli przydatność pieczarek w leczeniu raka piersi. Być może kiedyś dzięki pieczarkom zlikwiduje się tę niszczącą chorobę. Występują w dwóch kolorach, białym i brązowym. Łatwiejsze w uprawie są w kolorze brązowym i takie zaleca się w uprawach amatorskich. W uprawach nie stosuje się żadnego nawozu sztucznego. Wymagana jest tylko regulacja temperatury i wilgotności.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres