Wentylatory i ich rodzaje

System wentylacji, jaki obecnie powszechnie jest stosowany ma wiele celów, lecz najważniejszym jest to, aby prawidłowo oraz w pełni skutecznie odprowadzał zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Jeśli wentylatory są właściwie dobrane, powodują, że w każdym pomieszczeniu mamy do czynienia z odpowiednią, jakością powietrza.Wszelkie wentylatory, które dziś są…

Wszelkie wentylatory, które dziś są produkowane działają na zasadzie wymuszania przepływu powietrza. Ów przepływ odbywa się zawsze w jednym kierunku, a także ma określoną wydajność. Wentylatory znane są także, jako sprężarki. Ich zaletą jest to, że zwiększają energię powietrza, a tym samym powodują, że staje się ono czyste i pozbawione zanieczyszczeń. W obecnym czasie wentylatory dzieli się ze względu na dwie kategorie, którymi są: przeznaczenie oraz konstrukcja. Jeśli mowa o konstrukcji w jej obrębie wyróżniamy wentylator osiowy, znany też, jako śrubowy, który to najczęściej montowany jest na suficie bądź ścianie, oraz wentylator odśrodkowy, cechujący się wysokim ciśnieniem.

Ze względu na miejsce montażu możemy…

Ze względu na miejsce montażu możemy z kolei wyróżnić wentylator ścienno – sufitowy, kanałowy oraz dachowy. Najczęściej stosowany jest obecnie te o charakterze ścienno – sufitowym, bowiem można użyć go bez potrzeby przebudowy całej instalacji.

systemy dystrybucji powietrza – więcej ciekawych wiadomości

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres