Wentylacja lakierni

Niestety bardzo wielu lakierników, zwłaszcza tych, którzy prowadzą prace lakiernicze bez odpowiedniego przygotowania, nie dbają o chociażby prawidłową wentylację lakierni czy też o wyposażeniu we wciągniki czy też inny sprzęt. Podstawowymi zaleceniami jest prawidłowa wentylacja (zehnder.pl) lakierni.


nowoczesne lampy wiszące

Foto: pixabay.com

Poza tym, bardzo ważną zasadą…

Poza tym, bardzo ważną zasadą jest to, aby szlifowanie odbywało się na mokro po to, aby zapobiec powstaniu pyłu, który niestety jest szkodliwy. Dodatkowo podczas pracy instalacja wentylacyjna powinna być włączona. Wentylacja lakierni jest wręcz najważniejsza, ponieważ rozpuszczalniki są wchłaniane do naszego organizmu również poprzez skórę. Dlatego też wentylacja lakierni powinna być w ciągłym ruchu, tak jak w przypadku dbania o wentylację we własnym domu. Niestety stosowanie masek czy też półmasek na pewno nie rozwiążą sprawy.

Taka wentylacja lakierni jest ważna również tak,…

Taka wentylacja lakierni jest ważna również tak, jak wentylacja wyciągowa, która powinna być odpowiednio wydajna oraz przede wszystkim działająca. Co więcej, lampy promienników, które są używane do suszenia powłok lakierniczych powinny być zawsze wykonywane ze szkła nietłukącego.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres