Wagi elektroniczne

Wyróżnia się wiele rodzajów wag elektronicznych: wagi elektroniczne (elzab.com.pl) kuchenne, łazienkowe, domowe, sklepowe, kieszonkowe. Każda z nich ma swoje zastosowanie. Wagi elektroniczne to takie, które są wyposażone w elektroniczny układ wskazujący, najczęściej cyfrowy.To urządzenie do wyznaczania masy…

To urządzenie do wyznaczania masy przedmiotu umieszczonego na nośni ładunku przy udziale grawitacji. W szczególnych przypadkach waga elektroniczna może być stosowana jako urządzenie do wyznaczania gęstości. Wagi elektroniczne dzieli się ze względu na ich funkcje i sposób działania. Waga elektroniczna różni się nieco od pospolitej wagi mechanicznej lub sprężynowej, aczkolwiek wykorzystuje ona jej podstawowe założenia techniczne. Waga mechaniczna( dźwigniowa )skonstruowana jest w taki sposób iż do ważenia potrzebny jest wzorzec masy, który obecny jest przez cały czas na jednej z szal.

Na drugiej szali umieszcza się…

Na drugiej szali umieszcza się przedmioty których masę chcemy ustalić. W przypadku nowoczesnych systemów wyznaczania masy( wag elektronicznych )do dyspozycji mamy tylko jedną szalkę. Wagi elektroniczne są bardzo popularne i ciężko się bez nich obejść. Zapewne każda kobieta posiada w swoim domu taką właśnie wagę.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres