Uzdatnianie wody poprzez odżelazianie.

Doprowadzenie zanieczyszczonej wody do stanu czystości wymaganego dla danego zastosowania to proces filtrujący jakim jest uzdatnianie wody. Uzdatnia się ją dla potrzeb komunalnych czyli wodociągowe uzdatnianie wody pitnej, oraz dla przemysłu, a w szczególności spożywczego, oraz dla potrzeb medycyny i farmacji.Uzdatnianie wody poprzez odżelazianie. – galeria

Głównymi metodami pozyskiwania wody uzdatnionej jest odżelazianie czyli dezynfekcja wody polegające na usunięciu z niej nadmiernych ilości związków żelaza. Ponieważ woda z ujęć podziemnych często charakteryzuje się wysoką zawartością rozpuszczonego żelaza i manganu, a obecność tych związków powoduje pojawienie się miedzy innymi nieprzyjemnych zapachów i smaków. Odżelazianie, czyli oczyszczanie skutecznie zapobiega tym problemom. Zadanie to sprowadza się do przeprowadzenia rozpuszczonych związków żelaza i manganu w formy trudno rozpuszczalne.

Proces ten odbywa się poprzez napowietrzanie w…

Proces ten odbywa się poprzez napowietrzanie w urządzeniach zwanymi odżelaziaczami, a następnie, po dokonaniu korekty odczynu, jest filtrowana, a w efekcie końcowym zdatna do picia. Odżelazianie możemy skutecznie przeprowadzić w domu za pomocą zamontowania odpowiedniego urządzenia, które wyposażone jest w elektroniczny lub elektromechaniczny kontroler nadzorujący cykl płukania złoża.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres