Uzdatnianie wody poprzez odżelazianie.

5 kwi 2015

Doprowadzenie zanieczyszczonej wody do stanu czystości wymaganego dla danego zastosowania to proces filtrujący jakim jest uzdatnianie wody. Uzdatnia się ją dla potrzeb komunalnych czyli wodociągowe uzdatnianie wody pitnej, oraz dla przemysłu, a w szczególności spożywczego, oraz dla potrzeb medycyny i farmacji.Galeria

Głównymi metodami pozyskiwania wody uzdatnionej jest odżelazianie czyli dezynfekcja wody polegające na usunięciu z niej nadmiernych ilości związków żelaza. Ponieważ woda z ujęć podziemnych często charakteryzuje się wysoką zawartością rozpuszczonego żelaza i manganu, a obecność tych związków powoduje pojawienie się miedzy innymi nieprzyjemnych zapachów i smaków. Odżelazianie, czyli oczyszczanie skutecznie zapobiega tym problemom. Zadanie to sprowadza się do przeprowadzenia rozpuszczonych związków żelaza i manganu w formy trudno rozpuszczalne.

Proces ten odbywa się poprzez…

Proces ten odbywa się poprzez napowietrzanie w urządzeniach zwanymi odżelaziaczami, a następnie, po dokonaniu korekty odczynu, jest filtrowana, a w efekcie końcowym zdatna do picia. Odżelazianie możemy skutecznie przeprowadzić w domu za pomocą zamontowania odpowiedniego urządzenia, które wyposażone jest w elektroniczny lub elektromechaniczny kontroler nadzorujący cykl płukania złoża.

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Uzdatnianie wody poprzez odżelazianie.”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031