Uszczelka.

W wielu rozmaitych konstrukcjach stosuje się tak zwane uszczelki. Są to specjalne elementy, które łączą pozostałe części danej konstrukcji i sprawiają, że staje się ona niezwykle szczelna. Najczęściej uszczelki stosowane są w hydraulice, gdzie niezwykle ważna jest spoistość oraz szczelność węży, rur i przewodów hydraulicznych.Galeria

Wiadomo przecież, jak bardzo kłopotliwe mogą być nieszczelne uszczelki, które uległy drobnej awarii i natychmiast spowodowało to wylewanie się wody na zewnątrz. Dlatego też należy dbać o trwałość uszczelki, aby nie dopuścić do ewentualnej awarii. Uszczelki mogą być wykonane z wielu materiałów, z których najbardziej znane są oczywiście różnego rodzaju tworzywa sztuczne, jak i również guma oraz metal. Użycie odpowiedniego typu materiału związane jest z sytuacją, w jakiej używa się uszczelki. Warto wiedzieć, że stosuje się je także w pneumatyce.

W tej dziedzinie pełnią one rolę zabezpieczającą…

W tej dziedzinie pełnią one rolę zabezpieczającą wszelkiego rodzaju rury w których musi zostać utrzymane odpowiednie ciśnienie przepływającego gazu. Wszystko to wskazuje na to, że mimo swojej niepozorności, są bardzo istotnymi elementami i warto dbać o ich doskonały stan techniczny. Uszkodzone uszczelki mogą bowiem przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres