Urządzenia tnące

Kosiarki to bardzo pożyteczny sprzęt. Są nieodzowne w mieście, na wsi, w rolnictwie. W zależności od oczekiwań klientów są w sprzedaży różne typy i rodzaje. Produkcją zajmują się krajowe firmy, jak też sprowadzane są w ogromnej masie z zagranicy. Można kupić nowy sprzęt, jak też używany w całkiem dobrym stanie.Na użytek prywatny, do pielęgnacji niewielkich…

Na użytek prywatny, do pielęgnacji niewielkich trawników można stosować kosiarkę elektryczną. Trzeba tylko uważać, by przy koszeniu nie przeciąć kabla, co mogłoby spowodować jakieś spięcie. Miejsca odległe od źródła prądu trzeba wykosić kosiarką spalinową. Powyższe urządzenia skoszoną trawę ścinają na drobne kawałki nadające się tylko na kompost. Trawę przeznaczoną na pasze dla zwierząt należy kosić na pokosy. Możliwe jest to dzięki kosiarce listwowej konnej lub zamontowanej do ciągnika. Do wykaszania trawy w rowach czy to przydrożnych, czy melioracyjnych użyteczne są kosiarki bijakowe, pracujące z odpowiednim wysięgnikiem.

Oprócz silnika najważniejszą częścią w kosiarkach jest urządzenie tnące. Wskutek częstej pracy stępia się i wymaga wymiany na nowe. Części do kosiarek nowych i używanych w dużym zakresie oferuje allegro, hurtownie tego sprzętu i sami producenci. Można je bez problemu nabyć.

Więcej o kosy spalinowe dowiesz się ze strony agro-metal.com.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres