Urządzenia tnące

30 maj 2017

Kosiarki to bardzo pożyteczny sprzęt. Są nieodzowne w mieście, na wsi, w rolnictwie. W zależności od oczekiwań klientów są w sprzedaży różne typy i rodzaje. Produkcją zajmują się krajowe firmy, jak też sprowadzane są w ogromnej masie z zagranicy. Można kupić nowy sprzęt, jak też używany w całkiem dobrym stanie.Na użytek prywatny, do pielęgnacji…

Na użytek prywatny, do pielęgnacji niewielkich trawników można stosować kosiarkę elektryczną. Trzeba tylko uważać, by przy koszeniu nie przeciąć kabla, co mogłoby spowodować jakieś spięcie. Miejsca odległe od źródła prądu trzeba wykosić kosiarką spalinową. Powyższe urządzenia skoszoną trawę ścinają na drobne kawałki nadające się tylko na kompost. Trawę przeznaczoną na pasze dla zwierząt należy kosić na pokosy. Możliwe jest to dzięki kosiarce listwowej konnej lub zamontowanej do ciągnika.

Do wykaszania trawy w rowach czy to przydrożnych, czy melioracyjnych użyteczne są kosiarki bijakowe, pracujące z odpowiednim wysięgnikiem. Oprócz silnika najważniejszą częścią w kosiarkach jest urządzenie tnące. Wskutek częstej pracy stępia się i wymaga wymiany na nowe. Części do kosiarek nowych i używanych w dużym zakresie oferuje allegro, hurtownie tego sprzętu i sami producenci. Można je bez problemu nabyć.

Więcej o kosy spalinowe dowiesz się ze strony agro-metal.com.pl

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Urządzenia tnące”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031