Urządzenia pozwalające na gięcie blach

Człowiek od pradawnych wieków opanował umiejętność obróbki metali. Najpierw nauczył się je odlewać, a potem wyczarowywać z nich przeróżne formy i kształty. Podążał za potrzebą, która wymagała od niego stworzenia narzędzi do codziennej pracy oraz przedmiotów ozdobnych. Dziś kiedy wiele umiejętności mamy opanowanych możemy spokojnie oddać się ich szlifowaniu.Galeria

My również chcemy, aby materiał miał zamierzony kształt, który będzie potem dalej wykorzystywany w przemyśle. Do czego zmierzam. Człowiek już dawno opanował gięcie blach. Początkowo były to próby nieudolne, a zgięcia nie były równe. Mimo długich prób gięcie blach nadal czekało na innowacje. Obecnie takie innowacje posiadamy. Gięcie blach umożliwiają prasy krawędziowe, tzw. krawędziarki, które potrafią wygiąć metal o różnej grubości. Czynność ta jest zwana technologiczną obróbką materiałów, która powodują trwałą zmianę krzywizn bez naruszenia spójności danego materiału.

Przy pomocy pras krawędziowych możliwie jest…

Przy pomocy pras krawędziowych możliwie jest nie tylko gięcie blach, ale również stali. Nie zapominajmy jednak, że sama maszyna to nie wszystko. Do jej obsługi potrzebni są wykwalifikowani pracownicy, którzy będą znali możliwości urządzenia i będą je wykorzystywać w praktyce. A jak pokazuje praktyka, gięci blach pozwala na wiele innowacji w dzisiejszym życiu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres