Trwałość i niezawodność.

Szkło hartowane to tworzywo, które stosowane jest w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystanie go jako nakładki na ekrany smartfonów jest pomysłem stosunkowo nowym.  Dlaczego warto zainwestować kilka złotych więcej i kupić właśnie osłonę na ekran z tego tworzywa. Szkła hartowane zdobywają coraz większą popularność wśród użytkowników telefonów.


http://glassvision.pl/index/baza-wiedzy-o-szkle/szklo-giete.html

Foto: pixabay.com

W porównaniu z foliami są znacznie bardziej…

W porównaniu z foliami są znacznie bardziej wytrzymałe i dają zdecydowanie lepszą ochronę wyświetlacza. Dlaczego jeszcze warto zabezpieczyć ekran nakładką z takiego tworzywa. Do tej pory, jeżeli chciałeś zabezpieczyć ekran telefonu przed zadrapaniem i zmatowieniem, mogłeś wybierać między różnymi typami folii ochronnych wykonanych zazwyczaj z poliwęglanu. Klejowych i bezklejowych( elektrostatycznych ), tańszych i droższych, lepszych i gorszych.

W zależności od ceny,  folie oferowały różny poziom zabezpieczeń ekranu oraz trwałości i wytrzymałości. Niektórym taka forma ochrony telefonu w zupełności wystarczała, innym nie przypadła do gustu. I jednych i drugich z pewnością ucieszył fakt, że na rynku pojawiło się coś znacznie wytrzymalszego i praktyczniejszego od folii. Mówię oczywiście o nakładkach na ekran ze szkła hartowanego.

Realizacje ścianek szklanych
http://glassvision.pl/index/zabudowy-szklane/scianki-caloszklane.html
Zobacz więcej o naszej ofercie ścianek szklanych do biura i domu na http://glassvision.pl/index/zabudowy-szklane/scianki-caloszklane.html

Szkło hartowane powstaje w wyniku skomplikowanego procesu technologicznego. Cechuje się zwiększoną wytrzymałością mechaniczną oraz 6-7 krotnie większą twardością powierzchni niż szkło tradycyjne. Dostępne na rynku szkła hartowane charakteryzują się twardością 9H( wg skali twardości Mohsa ), a to oznacza, że nie da się ich zarysować nożem czy innymi ostrymi narzędziami.

Autor poleca również stronę: szkło hartowane pruszków

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres