Transporty morskie

Świat w dzisiejszych czasach pozostaje już prawie bez granic. I chociaż nie do każdego kraju jeszcze można pojechać swobodnie, to różnice coraz bardziej się zacierają i coraz intensywniejsza jest międzynarodowa współpraca. Tam gdzie współpraca, tam również i handel. A ten na duże odległości obsługują firmy spedycyjne w zakresie – spedycja morska.Wiele osób powie, że statki…

Wiele osób powie, że statki są przecież najwolniejsze i najdłużej taki transport dociera do odbiorcy. Owszem produkty z Chin włączając w to odprawę celną za pośrednictwem spedycji morskiej docierają do nas aż 8 tygodni. To długo i nie każdy kontrahent zechce tyle czasu czekać. Nie każdy produkt też będzie się jeszcze nadawał do wykorzystania. Szybka spedycja morska ma jednak wiele zalet. Przede wszystkim jeden kontenerowiec zabiera tysiące ton ładunku. Łatwo sobie wyobrazić ile ciężarówek musiałoby pojechać przez całą Azję, żeby taką ilość towaru zawieźć.

Ciężarówki to paliwo, kierowcy, czyli ogromne koszty…

programy dla transportu i spedycji

Foto: pixabay.com

Ciężarówki to paliwo, kierowcy, czyli ogromne koszty. Spedycja morska do najtańszych raczej nie należy, ale z pewnością droga wodna kosztuje mniej niż przewozy samochodami. Warto również wspomnieć o problemach w ruchu drogowym, gdyby tysiące TIR-ów wjechały nagle na trasy. Spedycja morska jest dziś z pewnością jedną z najkorzystniejszych form transportu.

programy dla transportu i spedycji

Foto: pixabay.com

programy dla transportu i spedycji

Foto: pixabay.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres