Transport na szeroką skalę.

27 maj 2015

Kiedy zachodzi potrzeba przetransportowania dużej ilości produktów, materiałów czy surowców i do tego na duże odległości, to wspaniale nadają się do tego kontenery (link anga.pl). Jest to bardzo wygodny i jakże uniwersalny, morski sposób transportu.Transport na szeroką skalę. – galeria

suwnice

Foto: pixabay.com

suwnice

Foto: pixabay.com

suwnice

Foto: pixabay.com

Zamów kontener sanitarny
Kontener sanitarny

Kontener sanitarny

Kup teraz! za cenę PROMOCYJNĄ
w sklepie ANGA

Tego typu „skrzynie” przewożą specjalne statki, które nazywa się właśnie kontenerowcami. Kursują one z reguły od jednego dużego portu do innego, a dalej spedycja odbywa się ciężarówkami, na które ładuje się całe kontenery. W portach docelowych te statki są rozładowywane poprzez specjalne, ogromne suwnice, które podnoszą kontenery morskie. Po zdjęci ze statku są one układane w porcie lub ładowane bezpośrednio na ciężarówki, które ruszają w drogę.

Jest to bardzo duża operacja…

Jest to bardzo duża operacja logistyczna, aby wyładować wszystkie kontenery morskie i ustawić na swoim miejscu. Bowiem wszystkie, absolutnie wszystkie kontenery morskie są dokładnie oznaczone i nie ma możliwości, aby je pomylić lub zgubić. Do tego w porcie jest specjalny system komputerowy, który zna dokładne położenie, jakie mają konkretne kontenery morskie. Dzięki temu możliwe jest szybkie odnalezienie.

W razie potrzeby można szybko załadować kontener morski i nie trzeba go szukać wśród setek innych. Później drogą lądową taki towar trafia do odbiorcy. Taki rodzaj transportu jest to transport kombinowany i stosuje się go w transportowaniu na szeroką skalę.

Autor poleca również stronę: suwnice

Tags:

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Transport na szeroką skalę.”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031