Transport morski według obszaru działania

Obecnie mamy do czynienia z powszechnym przewozem towarów oraz ludzi za pośrednictwem statków. Taka czynność nosi nazwę transportu morskiego i cieszy się dużą popularnością, ponieważ ma wiele zalet i walorów. Dziś transport morski dzielić można ze względu na kilka kryteriów jednak najważniejszym jest ten, który ukazuje go pod względem obszaru działania.Z tego też względu możemy wyróżnić transport…

Z tego też względu możemy wyróżnić transport morski, transport przybrzeżny, oraz śródlądowy. Jeśli chcemy powiedzieć więcej na temat żeglugi morskiej przede wszystkim stwierdzić powinniśmy, że odbywa się ona jedynie pomiędzy specjalnie przystosowanymi portami. Wtedy to transport morski służyć może do przewozu osób, towarów sypkich, płynnych, czy też chemikaliów. Dodatkowo transport morski możemy także ująć w kategorii odległości.

W tym względzie możemy, więc powiedzieć…

W tym względzie możemy, więc powiedzieć o żegludze krajowej, przybrzeżnej, a także tej na bardzo szeroką skalę, czyli żegludze międzynarodowej. Dziś żegluga międzynarodowa znana jest nam, jako wielka, a tym samym odbywa się ona pomiędzy wieloma, nawet najbardziej oddalonymi krajami na świecie. Z kolei ta o charakterze przybrzeżnym to najczęściej te podróże, które nie przekraczają ośmiu stopni całej długości geograficznej.

Więcej o kontenery magazynowe sprzedaż dowiesz się ze strony balticon.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres