Tokarka CNC

W obecnym czasie bardzo wiele urządzeń sterowanych jest przez komputer. Dzięki temu można zautomatyzować produkcję, a także sprawić, aby poszczególne partie były identyczne. Takie działanie z pewnością będzie pożądane wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja i dokładność.toczenie cnc – galeria

W przemyśle lotniczym czy chirurgicznym, bardzo ważne jest to, aby narzędzia czy urządzenia działały bardzo precyzyjnie. Dlatego też bardzo często do ich produkcji używa się tokarek i urządzeń CNC, czyli sterowanych komputerowo. Dzięki takim urządzeniom można zaprogramować maszynę, która będzie z wielką dokładnością wykonywała wiele sztuk takiego samego elementu. Mamy do dyspozycji urządzenia CNC takie jak frezarki, wiertarki czy tokarki.

Tokarki CNC programuje się poprzez…

Tokarki CNC programuje się poprzez napisanie przez człowieka całej instrukcji dla maszyny. W tym będzie posuw noża, szybkość obrotowa materiału, ilość zbieranego w jednym momencie materiału. Te wszystkie rozkazy należy wprowadzić w formie programu. Dalej już maszyna będzie pracowała sama, człowiek musi tylko zmieniać materiał, który będzie obrabiany i wyjmować gotowy element.

Obróbka na takich sterowanych komputerowo maszynach pozwala na uzyskanie wielkiej powtarzalności parametrów i dokładności do setnych części mikrona. To bardzo duża dokładność, która jest potrzebna właśnie w niektórych dziedzinach przemysłu. Można spotkać również maszyny CNC, które łączą w sobie cechy frezarki, wiertarki czy tokarki. Na takiej maszynie można wytwarzać różne elementy trójwymiarowe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres