Tłokowe sprężarki

Niewielu z nas wie, że sprężarki tłokowe swój początek wzięły z podobnego urządzenia, działającego na identycznych zasadach – pompy tłokowej. Proces zmniejszania objętości gazu w celu jego sprężenia następuje poprzez przesunięcie tłoka w cylindrze. Cząsteczki danego gazu zbliżają się do siebie, wywierają coraz większe ciśnienie na ścianki tłoka, co powoduje znaczne sprężenie gazu.


ścianki szklane

Foto: pixabay.com

Tak działające sprężarki tłokowe na…

Tak działające sprężarki tłokowe na rynku pojawiają się w kilkunastu wariantach, zarówno jak i na drobne różnice w konstrukcji czy inne parametry. Rozróżniamy sprężarki tłokowe niskiego, średniego i wysokiego ciśnienia. Przy ich klasyfikacji istotne są takie wielkości jak emisja hałasu, moc silnika i jego wydajność. Te urządzenia zdobyły znaczną popularność w naszym kraju dzięki dużej możliwości zastosowania ich w pracach robotniczych. Ich zwarta obudowa powoduje, że urządzenie wygląda dobrze i łatwo zadbać o jego czystość. Pneumatyka budowlana zdobywa szturmem rynki światowe.

ścianki działowe przesuwne

Foto: pixabay.com

Łatwość użycia i znaczne efekty…

Łatwość użycia i znaczne efekty pracy, które oferują sprężarki tłokowe jest głównym atutem, który mobilizuje przedsiębiorców i budowlańców do ich zakupu. Jeśli sam zwlekasz z decyzją, nie zastanawiaj się dłużej. Takie urządzenie jak sprężarki tłokowe jest niezbędne w większości prac na budowie.

ścianki szklane

Foto: pixabay.com

Jeśli jeszcze Cie nie przekonałem sprawdź: abopart.com.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres