Tkaniny w naszym życiu.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że czasem słysząc jakiś trudny termin nie zdajemy sobie sprawy jak mocno jest związany z naszym życiem. Włókniny techniczne, w pierwszej chwili taki termin może wydawać się czystko abstrakcyjny. Jednak po małym zagłębieniu okaże się, że używamy je na co dzień.Włókniny techniczne możemy podzielić na…

Włókniny techniczne możemy podzielić na kilka grup ze względu na ich zastosowanie. Pierwsza z nich ma związek z medycyną. Są to wszystkie produkty używane w szpitalach. Mamy tu na myśli przykładowo czepki, pokrowce na buty czy maski używane przez lekarzy podczas operacji. Każdy kto był w szpitalu, wie że ich rola w funkcjonowaniu placówki medycznej jest bardzo duża. Ponadto włókniny techniczne spotykamy w samochodach. Za przykład mogą posłużyć tkaniny używane do wyścielania bagażnika w naszym aucie. To dzięki niej jego wygląd wydaje się nam o wiele bardziej przydatny.

czujniki temperatury

Foto: pixabay.com

Kolejną dziedziną przemysłu gdzie występują włókniny…

czujniki temperatury

Foto: pixabay.com

Kolejną dziedziną przemysłu gdzie występują włókniny techniczne jest branża obuwnicza. Każdy z nas ma z nimi styczność każdego dnia. Są one stosowane jako spody do wypełniania butów czy specjalne wkładki mające zapewnić, że będzie nam ciepło nawet podczas bardzo niskiej temperatury otoczenia.

Dowiedz się więcej ze strony pec.bytom.pl.

Comments
  1. Augustyn |

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres