Technologie przodków

Rolnictwo rozpowszechnione było już w starożytnym Egipcie. Jednak wiele trudności sprawiała uprawa roślin w tak wysokich temperaturach. Ciągłe susze powodowały, iż rośliny ciężko rosły i czasem nawet donoszenie wody nie miało sensu. Jednak, gdy Egipcjanie wymyślili system do nawadniania wszystko się zmieniło na lepsze.Technologie przodków – galeria

czujniki temperatury

Foto: pixabay.com

Nawet w dzisiejszych czasach wykorzystywane są systemy nawadniania, którymi praprzodkami byli Egipcjanie. Systemy nawadniające Starożytnego Egiptu były bardzo prymitywne. Rynny, którymi odprowadzano wodę z pobliskich rzek wykonywano z drewna palmowego. Specjalny drewniany mechanizm odprowadzał wodę powyżej poziomu wody w rzece, a następnie woda sama płynęła rynnami do pól, a tam inne rynny rozdzielały je po różnych miejscach.

Dzisiaj jednak systemy nawadniania są zdecydowanie…

Dzisiaj jednak systemy nawadniania są zdecydowanie bardziej zmechanizowane. Posiadamy już ogromne ośrodki wodociągowe, które odpowiedzialne są za odprowadzanie wody nie tylko do pól, ale również do domów w środku lądu. Istnieją także osobne systemy nawadniające, które nawadniają pola, lecz jest to droga inwestycja, dlatego wykorzystuje się ją tylko w miejscach szczególnie narażonych na wysuszenie oraz w skupiskach dużych pól.

Technologia sprawiła, że nowoczesny system nawadniający nie wymaga stałej kontroli przez człowieka. Mechanizm odprowadzania wody i poziomu w zbiornikach jest kontrolowany przez czujniki, które są zsynchronizowane z komputerami, które dają nam pełny odczyt. To niesamowite jak bardzo związane są ze sobą technologie starożytnych przodków i te dzisiejsze.

Więcej informacji o dysze opryskiwacza znajdziesz na stronie mrjagrotim.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres