Techniki gięcia blachy

Najprościej gięcie blach (merametal.pl) można przedstawić jako mechaniczną zmianę jej kształtu za pomocą odpowiednich narzędzi, bez zmiany jej właściwości. Narzędzia, które mogą do tego służyć to specjalne walce, prasy oraz metody rozciągania. Gięcie blach można oczywiście przeprowadzać do pewnego stopnia jej odkształcenia, po którego przekroczeniu blacha ulegnie pęknięciu, więc zostanie po prostu zniszczona.Za pomocą pras wytwarza się…

Za pomocą pras wytwarza się najczęściej proste, małe elementy, natomiast walce służą do gięcia blach, podczas którego powstają rury czy paski. Gięcie można przeprowadzać za pomocą zaginania, profilowania, zwijania, zawijania lub prostowania czy skręcania. Każda z tych form ma doprowadzić do pożądanego odkształcenia blachy. Oczywiście należy również odpowiednio obliczyć siłę nacisku, który ma spowodować odkształcenie. Jego wyznaczenie zależne będzie zarówno od rodzaju materiału, jego szerokości oraz plastyczności, jak również od kształtu, który należy uzyskać. Jak wspomniano wcześniej użycie zbyt dużej siły względem właściwości materiału, spowoduje to, że gięcie blach będzie równoznaczne z ich zniszczeniem.

Galeria

Precyzja wykonania odpowiedniego wygięcia blachy jest bardzo istotna zwłaszcza w małych elementach, które są potem wykorzystywane np. w przemyśle kolejowym. Dlatego też firmy, które oferują gięcie blach dokładają wszelkich starań, żeby dysponować odpowiednim sprzętem, który pozwoli na wykonywanie elementów o odpowiedniej jakości. Przede wszystkim dlatego, że jakość jest najważniejszym czynnikiem odpowiednio wykonanego elementu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres