Taśmy termotransferowe są wydajne

Należy zacząć od pytania czym jest taśma termotransferowa. Odpowiedź jest prosta, jest to odpowiednik specjalnie spreparowanej taśmy barwiącej. Proces druku poprzez taśmy termotransferowe przedstawia się następująco. Druk tego rodzaju polega na uzyskaniu odpowiedniego obrazu na etykiecie lub wymaganej powierzchni za pomocą podgrzania pigmentu taśmy.


drukarki fiskalne

Foto: pixabay.com

Zawarty w taśmach termotransferowych pigment…

Zawarty w taśmach termotransferowych pigment działa na zasadzie taśmy barwiącej. Taśmy termotransferowe przesuwają się równomiernie do taśmy z etykietami (link). Istotny wpływ na cały proces ma rozgrzana głowica drukarki termotransferowej.

Uwalnia ona substancję barwiącą zawartą na taśmie…

Uwalnia ona substancję barwiącą zawartą na taśmie i dzięki specjalnie zaprogramowanemu odciskowi przenosi ją na wierzchnią część etykiety. Co ciekawe, przy użyciu tej techniki można wykonywać druk na bardzo różnorodnych typach podłoży. Ponadto taśmy termotransferowe cechuje duża żywotność. Często przy druku tego rodzaju stosuje się także pojęcie transferu wosku oraz dyfuzji barwnika. Warto zauważyć również, że etykiety samoprzylepne i taśmy termotransferowe są zazwyczaj w rolce. Mogą być w różnych kształtach.

Najczęściej stosuje się jednak prostokątne. Pomiędzy etykietami znajdują się odstępy, a czujnik w drukarce dzięki przerwom między etykietami wysuwa je pojedynczo. W przypadku, gdy etykiety są” bez przerw” na podkładzie musi znajdować się odpowiednio widoczna kreską, która ma pomagać w oddzielaniu taśmy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres