Szybkość i precyzja, czyli laser

Cięcie blachy tradycyjnymi metodami już powoli przechodzi do historii. Obecny przemysł używa bowiem o wiele nowocześniejszej, a przede wszystkim bardziej precyzyjnej metody. Chodzi oczywiście o cięcie laserowe.Cięcie dzięki laserowi pozwala uzyskać niezwykle…

Cięcie dzięki laserowi pozwala uzyskać niezwykle gładkie i wysokiej jakości krawędzie. Cięcia laserowe w zasadzie są niewidoczne, dzięki czemu krawędź jest niemal idealnie prosta. Nie widać także zabrudzeń. Dzięki temu można uzyskać materiał doskonale nadający się do produkcji nawet małych i fantazyjnych elementów. Cięcie laserem właśnie dzięki owej bardzo wysokiej jakości uzyskanych elementów szeroko stosowane jest w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie nie ma miejsca na niedociągnięcia i brak estetyki.

Dzięki powtarzalności wykonania elementów można znacznie zaoszczędzić czas. Cięcie laserowe to niezwykle nowoczesna metoda przeznaczona przede wszystkim dla przemysłu precyzyjnego. Dzięki laserowi możliwa jest także obróbka twardych materiałów, taki jak na przykład stal, które przy braku odpowiedniej techniki nastręczały duże trudności. Oprócz precyzji zaletą tej techniki jest również szybkość. Dzięki laserowi usprawniono wiele prac, które dotychczas były pracochłonne i mozolne.

Laser doskonale nadaje się nie tylko…

Laser doskonale nadaje się nie tylko do typowego przecinania elementów blaszanych i tworzenia z nich mniejszych kawałków. Szeroko stosowany jest także do wycinania otworów. Dzięki owej technice można uzyskać idealne okręgi czy inne potrzebne kształty. Nic więc dziwnego, że cięcie laserowe jest obecnie tak szeroko stosowane w przemyśle.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres