Szukasz wózka widłowego?

Jednym z niezbędnych elementów w każdej firmie posiadającej własny magazyn są wózki widłowe, których wybór potrafi jednak być mocno problematyczny. Jeśli po raz pierwszy kupujesz wózek widłowy do swojej firmy, czeka Cię naprawdę ciężkie zadanie, ponieważ ofert jest sporo, a wybór trudny. W tym artykule podpowiemy Ci, jak to zrobić. Jednym z dylematów, które często towarzyszą zakupowi sprzętu do firmy, jest kwestia wyboru nowego wózka zamiast używanego.Tutaj, podobnie jak w przypadku wielu innych…

Tutaj, podobnie jak w przypadku wielu innych sprzętów, warto pamiętać o ograniczeniach, jakie nakłada na nas budżet naszej firmy. I tak, specjaliści radzą, aby w przypadku, gdy dysponujemy kwotą około 30 tysięcy złotych, zdecydować się raczej na wózek z drugiej ręki. Używane Linde( jedna z najbardziej znanych marek )za tę kwotę bez problemu zapewnią jeszcze kilkuletnią, bezawaryjną pracę. Co prawda, za tę sama sumę możemy kupić zupełnie nowy wózek widłowy, lecz warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż nie będzie to maszyna najwyższej klasy.

Często, sprzęt w tej cenie pochodzi od nieznanych producentów, co nie tylko może oznaczać kiepską jakość wykonania, ale i problemy z dostępem do części zamiennych. Jednym słowem, wybór wózka widłowego nieco przypomina zakup samochodu używanego – zdecydowanie lepiej kupić auto renomowanego producenta, nawet jeśli nie jest ono fabrycznie nowe. A jeśli ciągle zastanawiasz się nad wózkami, to kolejna kwestia na którą koniecznie musisz zwrócić uwagę, to rodzaj paliwa.

Na rynku dostępne są zarówno wózki elektryczne, jak i zasilane LPG czy olejem napędowym. Wybór odpowiedniego silnika powinien być zdeterminowany przez typ magazynu, w którym pracuje nasza firma. Przede wszystkim, na zamkniętych przestrzeniach nie powinno się używać sprzętu napędzanego olejem napędowym, ponieważ produkuje on mnóstwo spalin. Z kolei w magazynach na otwartej przestrzeni, taki wybór ma sens.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres