Sztuka w przemyśle

2 sty 2014

Sztuka nowoczesna odznacza się przede wszystkim materiałami, którymi może się posługiwać do stworzenia dzieła. Nie chodzi tu bynajmniej o tworzenie przedstawień, czy malowanie obrazów, które niekoniecznie wszystkim muszą się podobać. Często do tego rodzaju artyzmu, jak przymiotnik obok niego używany, stosowane są współczesne rozwiązania technologiczne i przemysłowe. Jednym z nich może być cięcie laserowe i kawał blachy.Technologia ta, używana od pewnego czasu…

Technologia ta, używana od pewnego czasu w przemyśle, pozwala na czynienie cuda z metalu. Wcześniejsze technologie cięcia blachy nigdy nie były dostatecznie doskonałe, aby pozwolić sobie na precyzję tworzenia dzieła sztuki. Naukowcy wymyślili na szczęście cięcie laserem. Pomysł, ktoś by mógł powiedzieć z filmów fantastyczno naukowych, został przeniesiony na podłoże przemysłowe, do codziennych zastosowań. Cięcia laserowe znalazły bowiem szybko zastosowanie, a maszyny do wykonywania tych operacji pojawiają się w wielu warsztatach i zakładach przemysłowych. Mało tego, są również firmy, których cięcia laserowe i inne rodzaje cięcia to główny przychód z działalności.

Technika ta znalazła również uznanie…

Technika ta znalazła również uznanie współczesnych artystów, jak powiedziano na początku. Dzięki niemu można tworzyć z metalu wymyślne i bardzo zaawansowane formy. Potem takie działa sztuki chętnie pokazywane są w galeriach oraz kupowane przez miłośników współczesnego artyzmu. Korzyść jest więc obopólna – nowoczesne narzędzie znajduje dodatkowe zastosowania, które pozwalają na utrzymanie większego zainteresowania sztuką.

Tags:

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres

Dołącz do dyskusji “Sztuka w przemyśle”

Możesz śledzić ten post na kanale atom.

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Kalendarium bloga

Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lis    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031