Stare piece węglowe

Z dzieciństwa najbardziej każdy pamięta babcię, która trzymała nas na kolanach i opowiadała bajki. Ile razy wymogliśmy na naszych rodzicach pozostanie na kilka dni u dziadków. Nie mieli luksusów. We wszystkich pokojach stały piece węglowe, a wodę czerpali ze studni. Ale te odmienności tak nas przyciągały.Galeria

Szukasz pieca CO?
Piece na ekogroszek
dostępne w kategorii Piece z podajnikiem w cenie promocyjnej

Mieszkając w dużym, ruchliwym mieście gdzie wszędzie było mnóstwo ludzi, gwar i rumor wielką odmianą był wyjazd na jego obrzeża. Tam w swoim małym, pozbawionym wielu najniezbędniejszych wygód mieszkali nasi najukochańsi dziadkowie. Zawsze było u nich ciepło i przytulnie. Piece węglowe buchały ciepłem, które miło nas ogrzewało. Cisza uspokajała. Dziadkowie nasze przyjazdy traktowali niczym największe święto. Babcia zawsze częstowała pysznym domowym ciastem, a dziadek przygotowywał dla nas specjalne niespodzianki. Budował domki na drzewie, montował huśtawki. Pobyt nie polegał tylko na przyjemnościach.

Rankiem po śniadaniu razem czyściliśmy…

Rankiem po śniadaniu razem czyściliśmy piece węglowe, przynosiliśmy drewno, karmiliśmy kury. Reszta dnia należała do nas. W południe wyśmienity obiad i do wieczora hulaj dusza. Wieczorem na piece węglowe stawialiśmy ogromne garnki z wodą by móc się wykapać. Jak miło jest wspominać szczęśliwe dzieciństwo spędzone na wsi.

Autor artykułu poleca także swoją ulubioną stronę- metalfachtg.com.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres