Środki do czyszczenia podłóg

Podłoga jest wizytówką każdego domu, jednak jest również jednym z najszybciej brudzących się elementów. Dlatego warto wiedzieć jak powinno się o nią dbać i jakie środki do czyszczenia podłóg najlepiej wybierać, aby sprzątanie było o wiele łatwiejsze.A wybór nie jest łatwy…

A wybór nie jest łatwy. Oczywiście środek powinien być dobrany do materiału z jakiego jest wykonana podłoga, dzięki temu będziemy cieszyć się nią przez wiele lat. Zacznijmy od podłóg drewnianych. Do ich czyszczenia najlepiej używać specjalnych produktów na bazie żywicy akrylowej, dzięki nim bez problemu usuniemy nietypowe zabrudzenia. Oczywiście w sklepach dostępne są również środki do mycia podłogi na mokro, które zawierają substancje pielęgnujące i zapobiegają powstawaniu smug. Najbardziej trwałe są podłogi kamienne, najlepiej zmywać je za pomocą wody z dodatkiem detergentu. Na trudne do usunięcia plamy warto kupić specjalne środki. Aby podłoga służyła przez wiele lat należy zgodnie z zaleceniami producenta stosować środki impregnujące, ponieważ kamień może mieć otwarte pory lub mikro szczeliny.

środki do czyszczenia podłóg

Foto: pixabay.com

środki do czyszczenia podłóg

Foto: pixabay.com

Najłatwiejsze w utrzymaniu czystości są płytki…

Najłatwiejsze w utrzymaniu czystości są płytki ceramiczne. Nie wymagają one impregnowania, lakierowania, czy olejowania. Ponadto nie wnika w nie brud i wilgoć, tak jak w przypadku innych materiałów. Zwykłe zabrudzenia najlepiej zmywać wodą z dodatkiem detergentów, a na trudne do usunięcia plamy warto stosować środki odplamiające. Na rynku dostępne są również środki do czyszczeniu uniwersalne przeznaczone do pielęgnacji i czyszczenia różnych rodzajów podłóg oraz innych powierzchni.

środki do czyszczenia podłóg

Foto: pixabay.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres