Sprężarki tłokowe

Sprężarki tłokowe to urządzenia z grupy sprężarek objętościowych. Charakteryzują się posuwistym ruchem tłoków w cylindrze, które sprawiają, że podnosi się ciśnienie gazu. Ich działanie bardzo przypomina działanie pompy tłokowej. Głównym atutem jakim mogą „pochwalić się” sprężarki tłokowe, jest możliwość wytwarzania bardzo wysokich ciśnień.Największą wadą natomiast jest jej dość duża…

Największą wadą natomiast jest jej dość duża masa i spore gabaryty, co może utrudniać transport i samo użytkowanie. Cykl jej pracy opiera się na ssaniu i sprężaniu a to za sprawą, posuwisto-zwrotnego ruchu tłoka. Tłok zmienia swoje położenia, czyli przemieszcza się z martwego położenia górnego do martwego położenia dolnego i w ten sposób następuje proces sprężania. Sprężarki tłokowe znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, na przykład do ładowania butli z gazem, jako maszyny zasilające narzędzia pneumatyczne napędzane powietrzem oraz do uruchamiania i wyłączania hamulców pneumatycznych.

Sprężarki tłokowe ze względu na budowę…

Sprężarki tłokowe ze względu na budowę dzielą się na wielocylindrowe i jednocylindrowe o jednostronnym lub dwustronnym działaniu tłoka, leżące i stojące oraz, ze względu na przebieg procesu sprężania powietrza na sprężarki tłokowe jednostopniowe i wielostopniowe.

Gorąco polecam również stronę: carlstahl.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres