Sprężarki tłokowe

Jakość powietrza jakie wytwarzają sprężarki tłokowe jest bardzo dobra. W wyniku zbyt niskiej jakości sprężonego powietrza, fabryka lub zakład może doświadczyć różnych problemów, takich jak skrócenie żywotności narzędzi lub urządzeń produkcyjnych, może zostać obniżona obniżona wydajność produkcji. W przemyśle sprężone powietrze wykorzystywane jest jako nośnik energii służący do zasilania maszyn i urządzeń o napędzie pneumatycznym.Może być również stosowane jako nośnik informacji…

Może być również stosowane jako nośnik informacji w pneumatycznych układach sterowania. Przygotowanie sprężonego powietrza realizowane jest w specjalnych urządzeniach, do których należą sprężarki tłokowe i śrubowe. Sprężarki tłokowe cechują się ogromną wszechstronnością i wydajnością. Tłok sprężarki jest przesuwany w cylindrze za pomocą korbowodu i wału korbowego. Jeżeli do sprężania używana jest tylko jedna strona tłoku, urządzenie jest nazywane sprężarką jednostronnego działania. Urządzenie obustronnego działania wykorzystuje obie strony tłoka.

Należy przyznać, że zaletą sprężarek tego rodzaju,…

Należy przyznać, że zaletą sprężarek tego rodzaju, jest ich zdolność produkowania wysokich ciśnień, a minusami spore gabaryty i waga, wymóg wykorzystywania zbiorników wyrównawczych oraz zagrożenie zabrudzenia gazu olejem, stosowanym do konserwacji cylindra.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres