Sprężarki śrubowe

Energia elektryczna jest podstawą funkcjonowania każdego człowieka. Korzystamy z niej, na co dzień bardzo często. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy, co byłoby gdyby nagle na kilka dni zabrakło prądu w naszych domach. Prąd jest, więc naszym sprzymierzeńcem, gdyż tyle dziedzin życia ludzkiego nie może się bez niego obejść.Zasilane jest nim praktycznie wszystko, oświetlenie ulic,…

Zasilane jest nim praktycznie wszystko, oświetlenie ulic, domowe sprzęty kuchenne oraz RTVV, jak telewizor, komputer, odtwarzacz DVD czy konsola do gier. itp. Zdarza się jednak, że istnieją takie warunki, w których nie ma możliwości korzystania ze stałych przyłączy i konieczne jest użycie takich urządzeń jak sprężarki śrubowe, które stanowią alternatywne źródło energii elektrycznej. Sprężarki śrubowe generują prąd, który powstaje ze sprężonego powietrza. Sprężarki śrubowe wykorzystuje się na najczęściej w miejscach gdzie jest duża wilgoć i nasycenie gazu.

Można je wykorzystywać również pod wodą…

Można je wykorzystywać również pod wodą. Sprężarki śrubowe wykorzystuje się do napędzania urządzeń i maszyn przemysłowych, dlatego najczęściej możemy je spotkać np. w górnictwie, gdzie bardzo trudno jest wykonać instalację elektryczną. Sprężarki śrubowe mogą również z powodzeniem zasilać całe sieci oraz instalacje pneumatyczne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres