Sprężarki śrubowe – rola i zastosowani.

Sprężarki śrubowe są rodzajem sprężarek, w których używa się do działania gazu. Istnieją nie tylko sprężarki śrubowe. Wśród sprężarek można wyróżnić między innymi: tłokowe, wirowe, z pierścieniem wodnym, z wirującymi tłokami, spiralne, rotacyjne, promieniowe, przepływowe i jeszcze kilka innych o których istnieniu często nie mamy nawet pojęcia.By dowiedzieć się czym są…

By dowiedzieć się czym są dokładniej sprężarki śrubowe musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest standardowa sprężarka. Najprościej mówiąc, jest to po prostu energetyczna maszyna. Jakie ma ona zadanie. Ma podwyższyć ciśnienie gazu. Do czego wykorzystuje się ten sprzęt- również sprężarki śrubowe. Do wymuszania przepływu, zwiększania gęstości gazowego czynnika czy też podnoszenia ciśnienia tego czynnika. Sprężarki śrubowe to urządzenia bardzo charakterystyczne i powszechnie używane.

Zwykle firmy, które je produkują mają w…

Zwykle firmy, które je produkują mają w swojej ofercie wiele innych, związanych ze sprężonym powietrzem urządzeń. Są to na przykład: agregaty sprężarkowe, oleje sprężarkowe, reduktory do sprężarek, zawory zwrotne, zawory bezpieczeństwa i tym podobne. Producent sprężarek musi mieć ogromne doświadczenie by projektować jak najlepsze sprzęty, które sprawdzą się później przy pracy.

zawory hydrauliczne rozdzielacze Poznań – dowiedz się więcej jeśli chcesz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres