Sprężarka śrubowa

Najczęściej na budowach wykorzystywane są sprężarki śrubowe. Nie ma się, co dziwić, bo sprężarki śrubowe dostarczają ogromne ilość powietrza. Jeśli na budowie jest wiele urządzeń, które wymagają powietrza wtłaczanego pod ciśnieniem to właśnie sprężarki śrubowe to załatwią.Sprężarka śrubowa – galeria

Zasilane są zazwyczaj silnikami diesla i mają dość pokaźnie gabaryty. Wszystko po to żeby wydajność była jak największa. Zasada działania takie sprężarki jest dość prosta. Jak sama nazwa głosi sprężarki śrubowe mają dwie śruby, który obracają się sprężone powietrze pojawia się właśnie w wyniku tych obrotów miedzy nimi. Od szczelności całego układu zależy, jakie to będzie ciśnienie i czy taka sprężarka będzie wydajna.

Człowiek bez pomocy urządzenia niestety nie…

Człowiek bez pomocy urządzenia niestety nie wytworzy ciśnienia. Każdy dmuchał ustami materac i wie, jakie to trudne. Wystarczy mała sprężarka powietrza i w ułamku sekundy ta sama praca zostanie wykonana. Nie ma się, co dziwić, że ludzie używają sprężarek właściwie gdzie się tylko da. Nikt nie chce się męczyć i tracić czasu. Jeśli nie mamy kontaktu ze sprężarkami to bardziej kojarzą one nam się z samochodami.

Jak widać w każdej dziedzinie można wykorzystać takie sprężarki śrubowe czy inne. Wystarczy wiedzieć, jakie mają one zastosowanie i wiedzieć gdzie i jak je umieścić. Po co się męczyć skoro jest sprężarka, która zrobi to za nas. W tym czasie można robić coś innego i ciekawszego, a na pewno równie pożytecznego.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres