Sprawne przemieszczanie się

Czasem, w wielu rozwiązaniach przemysłowych są stosowane różne technologie mające ułatwić i usprawnić proces produkcji, tak aby przebiegał on bez zakłóceń. Takich technologii jest wiele, a jedną z nich są prowadnice liniowe. To specjalny rodzaj szyn, pozwalający na przemieszczanie się rożnych wózków, na przykład pomiędzy różnymi pomieszczeniami fabryki, lub też na placu budowy. Ważne jest, aby prowadnice liniowe, niezależnie od tego, jaki model zostanie przez nabywcę wybrany, spełniały kilka użytecznych cech.Galeria

Najpopularniejsze w 2014

Kable sterownicze
Prowadnice liniowe
Kable sterownicze
Prowadnice liniowe
Zobacz więcej na: IGUS Polska

Po pierwsze muszą być skonstruowane tak, aby ich wymiary były standaryzowane. Oznacza to, że dobrze jest, gdy na różne prowadnice możemy założyć te same wózki. To ułatwi pracę w kontekście wielu lat, gdyż wózki czasem będą wymieniane, a prowadnice liniowe pozostaną. Albo odwrotnie. Wózki będą wciąż działały sprawnie, ale szyny trzeba będzie wymienić. Wtedy będzie można zakupić inny model, dzięki czemu dwa rodzaje sprzętu, dwie marki wciąż będą ze sobą kompatybilne. Inna rzecz, jaką powinny spełniać prowadnice liniowe, to mieć w sobie system samosmarujący.

Dzięki niemu można będzie mieć pewność, że…

Dzięki niemu można będzie mieć pewność, że nic w trakcie eksploatacji tego sprzętu się nie zatrze, co byłoby możliwe, gdyby takiego systemu samosmarującego nie było. Po trzecie, prowadnice liniowe powinny być wykonywane z wytrzymałych materiałów. Muszą to być koniecznie najmocniejsze stopy stali, tak aby sprzęt nie psuł się zbyt szybko. Dzięki temu długo będzie można z niego korzystać i nie trzeba się będzie martwić o częste naprawy, ponieważ nie będą one potrzebne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aktualne kursy

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Najnowsze notowania

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG20 - Największe spółki GPW
Indeks WIG20 - Wykres